Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
Miasto: Jarosław
Kod pocztowy: 37-500
ulica / nr: Czarnieckiego 16
Tel: 16 624 46 21
Fax: 16 624 46 50

 

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno–Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu to największa na Podkarpaciu publiczna uczelnia zawodowa. Studenci zdobywają u nas wykształcenie w ramach 5 instytutów: Ekonomii i Zarządzania, Humanistycznego, Ochrony Zdrowia, Inżynierii Technicznej i Stosunków Międzynarodowych. Edukacja odbywa się w systemie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Oferujemy do wyboru 15 kierunków i 22 specjalności. Oprócz 3-letnich studiów licencjackich, 3,5-letnich studiów inżynierskich, na PWSTE kształcimy także przyszłych magistrów, których nauka trwa 2 lata lub 1,5 roku.

W PWSTE stawiamy przede wszystkim na profesjonalizm. To uczelnia nowoczesna, w której dbamy o rozwój studentów i ich przyszłość. Dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do zajęć praktycznych, które mają na celu wykształcenie umiejętności, niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na rynku pracy. Nauka w PWSTE to duża liczba zajęć ćwiczeniowych oraz wiele godzin spędzonych w laboratoriach. Cała wiedza zdobyta podczas studiów weryfikowana jest w trakcie licznych praktyk zawodowych. Nasi studenci mają okazję sprawdzić swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i za granicą. O międzynarodowym charakterze uczelni świadczy możliwość uczestnictwa w Programie Erasmus+. Uczelnia współpracuje z ośrodkami zarówno w Europie, jak i krajach partnerskich.

Oprócz wykształcenia, w PWSTE oferujemy także szereg innych aktywności rozwijających studentów. Na uczelni funkcjonują liczne koła naukowe, a także Chór Akademicki „Apassionato” oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Słowianie”. Dodatkowo do dyspozycji oddajemy bibliotekę oraz laboratoria. Idąc z duchem czasu utworzyliśmy internetowy zbiór książek i czasopism, a także zdalny dostęp do oprogramowania. Języki można natomiast szkolić w Studium Języków Obcych.

 

 

 

Powered by Sigsiu.NET

Welcome to ladbrokes bonus codes information.